عایق کاری لوله های حرارتی و موتورخانه

Rate this item
(3 votes)

عایق کاری لوله های حرارتی و موتورخانه


 از جمله مواردی که در اجرای یک موتورخانه‌ی سرمایشی و  گرمایشی مهم است عایق کاری صحیح لوله‌ هاست. در حال حاضر عایق کاری معمولا با استفاده از پشم شیشه (مل و ماستیک) و یا عایق‌های الاستو متری صورت می‌گیرد. شرکت ساراول مجری عایق کاری برای لوله‌ها و اجزای موتورخانه و دیگر تجهیزات حرارتی و برودتی شماست. برای عایق کاری موتورخانه و یا سیستم های گرمایشی و سرمایشی با ما تماس بگیرید .

شرکت ساراول، ارائه‌دهنده خدمات مربوط به اجرای عایقکاری موتورخانه‌ها برای اماکن مختلف شامل ساختمان های کوچک و ساختمان ها و کارخانه های بزرگ است. اجرای عایقکاری موتورخانه توسط افرای که تجربه عایقکاری بیش از 10000 موتورخانه بزرگ و کوچک را داشته اند افتخار ماست. اعتبار و موفقیت ما در رضایت شما مشتریان عزیز است. طراحی حرفه‌ای موتورخانه و اجرای صحیح آن، امری است که نیاز به تجربه زیاد و دانش فنی و کادر اجرایی با اخلاق و قوی دارد.

 

به طور کلی عایق کاری نیازمند کادر اجرایی کارآزموده است که بتواند کیفیت اجرا را ارایه دهد. امروزه صنعت عایق کاری بسیار گسترده شده است و با استفاده از فوم های پلی یورتان و پشم شیشه می‌توان عایق کاری پر بازدهی را ارایه کرد.

موتورخانه های سرمایشی و گرمایشی از جمله مکان‌هایی است که تمام لوله‌های و مبدل حرارتی آن باید عایق‌کاری شود. چرا که با وجود یک فن در داخل موتورخانه، هوا همیشه در گردش است. موتورخانه به خودی خود راندمانی بین 60 تا 80 درصد دارد. که این راندمان بدون عایق کاری حدود 10 الی 20 درصد بسته به دمای هوا و مکان موتورخانه تعییر می‌کند. برای موتورخانه کوچک ساختمان های مسکونی تا 20 واحد عدم عایق کاری می‌تواند 4  تا 8 میلیون تومان در سال هزینه سوخت مصرفی موتورخانه را افزایش دهد. اما برای موتورخانه های صنعتی این رقم بسیار بزرگ‌تر است. مخصوصا اگر موتورخانه در معرض هوای سر و گرم باشد. امروزه مساله صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار حایز اهمیت است و استفاده از تجهیزات مختلف برای تولید انرژی و راه‌کار های جدید برای جلوگیری از هدر رفت انرژی توسعه یافته اند. امید است که با استفاده از استانداردهای روز برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و پایین آوردن مصرف انرژی، شاهد هزینه های کمتری برای تولید و انتقال انرژی باشیم.

 

عایق کاری موتورخانه
عایق کاری موتورخانه

 

 

عایق کاری تاسیسات ساختمانی - موتورخانه ساختمان مسکونی


معمولا عایق کاری برای لوله‌های رفت و برگشت سیستم گرمایش محیط، و سیستم رفت و برگشت آب مصرفی گرم  و منبع دو جداره وکوئل دار انجام می‌شود. این امر با استفاده از پشم شیشه بسیار انجام شده است. در حال حاضر استفاده از روش‌های دیگر، مانند عایق‌های الاستومتری بسیار در صرفه‌جویی در وقت موثر است به ویژه اینکه این روش بازده بیشتری نسبت به حالت پشم شیشه خواهد داشت و هزینه‌ی نهایی نیز بسیار پایینتر است. روش کار این عایق‌ها به این صورت است که یک ورق از این نوع عایق روی بدنه‌ی یک وسیله‌ی گرمایشی مانند منبع آب گرم قرار می‌گیرد. یا اینکه به صورت لوله‌هایی که قطر درونی آن با قطر بیرونی لوله برابر است وارد لوله می‌شود.

خدمات عایق کاری  شرکت

    عایق کاری موتورخانه
    عایق کاری انواع لوله
    عایق کاری چیلر
    عایق کاری منبع دو جداره وکوئل دار

 

عایق کاری موتورخانه

 

لاستومری با انواع برند ها ی روز در خدمت عزیزان می باشد .

نکاتی در مورد گروه عایق کاری صداقت :

1-کادری مجرب و متعهد و با سابقه

2-ضمانت کاری

3-رزومه کاری عالی در بخش دولتی و خصوصی همکاری با اکثر ارگانها

4-قابل اعتماد در هر ضمینه ای

5-قیمتی عادلانه و منصفانه در مقابل کیفیت جنس و کار درجه یک

6-تهیه انواع لوازم عایقکاری و عایق ها ی الاستومری و ورق ها ی گوناگون

7-پایین اوردن هزینه های انرژی تا سقف 40 درصد

8-مشاوره و بازدید رایگان در اسرع وقت

9-ارایه نمونه کار با هماهنگی با ارگان مربوطه

 

سرویس عایق کاری لوله کشی

 

عایق کردن مخازن موتورخانه با عایق حرارتی پشم سنگ

عایق حرارتی مناسب برای عایق کاری موتورخانه ها به محلی که عایق کاری می شود بستگی دارد. برای انتخاب بهترین عایق برای موتورخانه ها، متخصصان در زمینه عایق کاری و پیمانکاران می توانند به شما کمک کنند، اما در بیشتر مکان ها می توان از عایق حرارتی صوتی پشم سنگ استفاده کرد.


برای اینکه بتوانید خودتان موتورخانه ی منازلتان را عایق کاری کنید باید از موارد زیر آگاهی داشته باشید:
- شناخت مخازن و مکان هایی که باید عایق کاری شوند.
- تخمین میزان عایق مورد نیاز برای عایق کاری
- آشنایی با آموزش های اولیه عایق کاری
- عدم تغییر در ساختار موتورخانه
- وجود فضای مناسب برای عایق کاری سطوح
- استفاده از موانع بخار و تهویه مناسب عایق کاری

 

راهنمای عایق کاری مخازن موتورخانه ها

راهنمای عایق کاری مخازن موتورخانه ها توسط انجمن تولید کنندگان عایق آمریکای شمالی (NAIMA) تهیه شده است و برای عایق کاری سیستم های لوله کشی موتورخانه سرد در سیستم های مکانیکی بوسیله محبوس کردن بخار با استفاده از عایق های معدنی لوله ای (مانند عایق پشم سنگ لوله ای) می باشد.
عایق هایی که در این راهنما پیشنهاد شده اند برای عایق کاری سیستم های سرد (لوله های آب سرد) که دمای عملیاتی آن ها 0 تا 15 درجه سانتیگراد است (33 تا 60 درجه فارنهایت) و در کاربردهای تجاری ساختمان کار می کنند، مناسب می باشد.
اگر این عایق ها به درستی نصب شوند سیستم محبوس سازی بخار عایق های پشم معدنی باعث کنترل شکل گیری کنداس می شوند و این باعث می شود که سیستم خنک کاری با بالاترین بازده کار کند و میزان مصرف انرژی را کاهش می دهد و بهینه می کند.


عایق های لوله ای پشم های معدنی

عایق های لوله ای معدنی مانند عایق پشم سنگ لوله ای، پشم شیشه لوله ای و یا پشم سرباره لوله ای در اندازه های لوله های استاندارد تولید می شوند و با استفاده از بست هایی به لوله متصل می شوند و یا با استفاده از ژاکت هایی که برای جلوگیری از انتشار بخار تدارک دیده شده اند، پوشش داده می شوند.

 

سیستم های جلوگیری از نشتی بخار

تمام سرویس های ژاکتی (ASJ) از کمپوزیت ورقه ورقه از چندین لاهی که معمولا شامل فویل، کاغذ، فیلم و تقویت کننده است که در ASTM C547 برای پشم سنگ در دماهای پایین آمده لیست شده اند. این ژاکت ها از عایق محافظت می کنند و یک سیستم جلوگیری از انتشار بخار فراهم می کند که باعث محافظت از عایق حرارتی اطراف لوله می شوند. ماکزیمم میزان نشت در استاندار ژاکت ASJ برابر 0.02 است

 

 

تکنوفن