رفع گرفتگی لوله دستشویی و لوله بازکنی

Rate this item
(0 votes)

رفع گرفتگی لوله دستشویی و لوله بازکنی

 

راه باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه دستشویی فرنگی و ایرانیهمانطور که میدانید برای عوض کردن مسیر لوله کشی لوله های فاضلاب میتوانید از مدل های گوناگون زانویی ها استفاده نماییدکه به طور معمول به صورت 45 یا 90 درجه هستند.و در حفر چاه و لوله کشی فاضلاب باید به این زاویه ها دقت کرد. در این مورد باید به طور کامل عوامل آن مورد بررسی قرار گیرد.
برای جلوگیری از نفوذ فاضلاب و البته حشراتی مانند سوسک باید در چاه توالت , روشویی , کف شور و… از سیفون استفاده کرد . توجه کنید که اکثر گرفتگی های چاه توالت و لوله فاضلاب اغلب داخل زانو ها و سیفون اتفاق میفتد.حال میخواهیم با هم بررسی کنیم که در هنگام گرفتن لوله فاضلاب یا گرفتن چاه توالت باید چکار کنیم.چطور میتوانید گرفتگی توالت فرنگی را باز کنید.نحوه باز کردن لوله فاضلاب چگونه است؟

بررسی رفع نم ورطوبت وبوی بد دستشویی را از طریق تشخیص ترکیدگی لوله به شما آموزش خواهیم داد.
با هم روش ها و عملکرد های ممکن را بررسی میکنیم.گرفتگی لوله دستشویی


الف ) لوله بازکنی و باز کردن گرفتگی سیفون توالت فرنگی و سینک ظرفشویی با استفاده از پمپ:


در این روش باید ابتدا داخل چاه آب ریخت و پس از آب ریختن بلافاصله شروع به پمپ زدن کرد.فشار آبی که به سیفون در این مرحله وارد میشود باعث میشود گرفتگی آن رفع شود. و گاهی نیز این فشار باعث میشود تنها مواد داخل لوله به جلو هدایت شوند و باید به کمک پمپ زدن مشکل را رفع نمود.
ب ) به کارگیری دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا به منظور باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت فرنگی:
در مواقعی که چاه فاضلاب با پمپ معمولی باز نمیشود باید از دستگاه تراکم هوا استفاده کرد.فشار این دستگاه را میتوان تنظیم کرد و تا چند برابر افزایش داد.دستگاه تراکم هوا در فشار های بالا صدای زیادی دارد. این دستگاه هوا را در مخزن خود با فشار جمع میکند و به صورت ناگهانی آن را به داخل چاه تخلیه کرده که در نتیجه باعث باز شدن لوله چاه میشود. این کار باید توسط افراد مجرب انجام شود.

 

 

 

 

 

 

گرفتگی دستشویی
گرفتگی دستشوییرفع گرفتگی لوله

 ج) استفاده از فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالت:


استفاده از فنر روشی متداول تر از سایر روش ها برای باز کردن لوله چاه و لوله فاضلاب است.و علت اصلی استفاده از آن مسافت و برد و قدرت بازکردن بالای آن میباشد.هم چنین قدرت لایروبی و جرم زدایی فنر بسیار بالا میباشد.از فنر لوله باز کنی همچنین برای حل دادن اشیا جامد به داخل چاه توالت استفاده میشود.استفاده از فنر با توجه به مشخصاتی که دارد بهتر و

کار آمد تر از سایر روش ها می باشد. ولی باز هم توصیه می شود برای گرفتگی توالت فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده نمایید.زیرا که فنر دارای نوک تیزی است و احتمال اینکه به توالت فرنگی آسیب برساند بسیار بالاست.


لوله باز کنی با فنر باعث جدا شدن مواد زاید و مو و چربی و … از لوله چاه فاضلاب نیز میشود. با همه این توصیفات همیشه نیازیبه تعمیرات لوله کشی فاضلاب هنگام گرفتگی نیست و با این روش ها هم میشود گاها جواب گرفت و هزینه های گزاف تعمیرات را حذف کرد!


گاها به دلیل جمع شدن قیر به دلیل ایزوگام و … ممکن است لوله چاه دچار گرفتگی شود.و یا قیر در سیفون توالت جمع شده باشد که علت آن بر میگردد به تیم فنی که ساختمان را ساخته است و اصول فنی ساختمان را رعایت نکرده و قیر در سیفون یا جاهای دیگری جمع شده است.در برخورد با این گونه موارد باید از حلال های مناسب استفاده نمود. مثل نفت . بعد از

ریختن حلال یک ساعت صبر کنید و بعد با جسمی سخت همانند فنر قیر را در آن حل میکنیم.بعد از حل شدن قیر با نفت محلول را به داخل چاه هل میدهیم. در مرحله بعد آب جوش داخل سیفون میریزیم و از خالی شدن سیفون مطمئن میشویم و با این روش گرفتگی را حل میکنیم.


گاهی پیش می آید که گرفتگی به دلیل وجود سیمان میباشد و سیمان سفت شده باشد. این مورد نیز گاها به دلیل عدم رعایت اصول فنی ساختمان پیش می آید. در این جا از دو روش برای باز کردن لوله استفاده میکنیم.که یکی تراشیدن سیفون با فنر فولادی است و دوم اصلاحات در لوله کشی فاضلاب توالت و تعویض سیفون است.


نکته مهمی که در اینجا میخواهیم به آن اشاره کنیم این است که هرگز از اسید لوله باز کنی برای گرفتگی لوله ها استفاده نکنید چون این اسید ها گرچه راه و گرفتگی را باز میکنند اما در دراز مدت باعث خوردگی و فرسودگی لوله خواهند شد.و هم چنین برای سلامتی نیز ضرر دارد.

 

 

 

لوله باز کنی
لوله باز کنی
تکنوفن