خدمات جوشکاری انفجاری

Rate this item
(0 votes)

 خدمات جوشکاری انفجاری

 

پوشش به روش انفجاری یکی از کاربردهای مهم جوشکاری انفجاری میباشد. محصولاتی که به این روش تولید می شوند دارای فصل مشترک یکنواخت و پیوسته و بدون عیب می باشد.

در این روش، ورق روی فلز پایه قرار گرفته و مواد منفجره روی سطح  آن جاگذاری می شود. بعد از جاگذاری خرج انفجاری، انفجار انجام شده و موج انفجار باعث اتصال ورق به فلز پایه می شود.  در این جا هیچگونه ذوبی ایجاد نشده و در حالت جامد انجام می شود.از مزایای این روش سرعت بالای انجام کار، یکنواختی ترکییب شیمیایی روکش می باشد که در روش های ذوبی به دلیل تغییرات رقت (Dilution) عملاً رسیدن به ترکیب یکنواخت امکان پذیر نیست جدا از آنکه فلسفه ذوب مجدد فلزات منجر به به وجود آمدن عیوب متالورژیکی و از بین رفتن خواص اولیه مواد خواهد شد.

جوشکاری انفجاری (Explosion welding) فرایندی است که در آن ماده منفجره روی یک یا دو قطعه کار گذاشته شده و نیروی فشاری لازم جهت جوشکاری را تأمین می‌کند. موج ضربه‌ای که در اثر انفجار به وجود می‌آید، کلیه اکسیدها و آلودگی‌های سطحی را از بین می‌برد، نزدیک شدن اتمها به هم و در نتیجه پیوند فلزی را منجر می گردد. این روش کاربرد گسترده‌ای در جوشکاری فلزات غیر همجنس و جوشکاری‌های زیر آب دارد.

با توجه به خواص کاربری ویژه ی هر آلیاژ در صنعت و همچنین ارزش و قیمتهای بسیار متفاوت آلیاژهای مختلف، استفاده از پروفیلهای دو یا چند جنسه به طور وسیعی در سرتاسر دنیا رو به افزایش است(به طور مثال استفاده از ورق کلد در تجهیزات نیروگاهی یا استفاده از قطعات بی متال در تجهیزات الکترونیکی).

شرکت وترا مفتخر است با در دست داشتن امکانات مناسب و کارشناسان مجرب در ایران، تکنولوژی پوششکاری انفجاری فلزات با اشکال تخت و استوانه ای را جهت توليد صفحات و لوله های دو یا چند جنسی در جهت رسیدن به یکی از اهداف زیر و یا بنا بر سفارش مشتریان گرامی در صنایع مختلف اعم از صنایع شیمیایی، نیروگاهی، مخازن، مبدلهای حرارتی و … به بهترین شکل انجام دهد:

جلوگيری از خوردگي

بهبود کيفيت انتقال حرارت

افزايش مقاومت در برابر تنشهای اعمالي

بهبود خواص الکتريکی

بهبود خواص سايشی

 

خدمات جوشکاری انفجاری
خدمات جوشکاری انفجاریتوانمندی شرکت وترا در جوشکاری انفجاری

گروه صنعتی  وترا قادر است محصولات دوجنسی و چند جنسی از متریالهای گوناگون نظیر فولادهای کربنی، فولادهای زنگ نزن، آلیاژهای پایه مسی، آلیاژهای پایه نیکلی، آلیاژهای پایه آلومینیوم و پایه تیانیوم را در محدوده های ضخامتی و ابعادی به شرح ذیل برای صنایع گوناگون تولید نماید.

 

محدوده ضخامتی فلز پوششی: 2 تا 12 میلیمتر.

محدوده ضخامتی فلز پایه: 2 میلیمتر به بالا.

محدوده ابعادی ورقهای تولیدی: طول تا 6 متر و عرض تا 1/5 متر.

محدوده ابعادی لوله های تولیدی: طول تا 2 متر و قطر تا 0/5 متر.

فلوچارت جوشکاری انفجاری وترا

شبیه سازی پروسه جوشکاری انفجاری برای کاهش هزینه و پیشبینی خواص اتصال از اهیمت به سزایی برخوردار است. واحد نرم افزار گروه وترا قبل از تولید و نمونه سازی اقدام به شبیه سازی نموده و  نتایج به همراه مشخصات فنی اتصال به واحد تولید منتقل خواهد شد و پس از  تعیین دقیق پارامترهای مربوطه و بر اساس آن جوشکاری نهایی انجام میگیرد.جوشکاری انفجاری

 


برخی از پروژه های جوشکاری انفجاری انجام شده توسط شرکت وترا

1- جوشکاری انفجاری لوله قطر 200mm آلیاژ آلومینیوم 5083 (T=5mm) به فولاد زنگ نزن 321(T=5mm)

2- جوشکاری انفجاری ورق طول 3m آلیاژ آلومینیوم 5083 (T=5mm) به فولاد زنگ نزن 321(T=5mm)

3- کلد ورق فولادی با طول 2.5 متر (T=8mm) با ورق برنج (T=1mm) از هر دو طرف

4- جوشکاری انفجاری ورق طول 2m تیتانیم (T=4mm) به فولاد زنگ نزن 316 (T=10mm)

5- جوشکاری انفجاری ورق طول 3m آلیاژ آلومینیوم 1250(T=5mm) به فولاد زنگ نزن 316(T=5mm)

6- جوشکاری انفجاری ورق طول 6m فولاد زنگ نزن 240 (T=3.5mm) به فولاد 516(T=18mm)

7- جوشکاری انفجاری ورق طول 6m مونل 400(T=3.5mm) به فولاد 516(T=38mm)

8- جوشکاری انفجاری ورق طول 3m  آلومینیوم (T=1mm) به مس(T=15mm)

9- جوشکاری انفجاری ورق طول 4m اینکونل 625 (T=4mm) به فولاد 516(T=10mm)

 

 

 

 

خدمات جوشکاری سیار
خدمات جوشکاری سیار 

تکنوفن